Svět pojištění je široký a často plný záludností a různých nástrah.

Svět pojištění je široký a často plný nástrah a různých záludností. Abyste se v něm snadno vyznali, připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky, které Foxovi pokládáte. Dozvíte se tak vše o povinném ručení, havarijním pojištění, sjednání pojištění u Foxe či co máte dělat, pokud vás potká pojistná událost.

 

Na co se Foxe ptáte nejčastěji?

Sjednání pojištění od Foxe
Obecné dotazy na pojištění vozu
Otázky na Foxovu kalkulačku
Dotazy na pojistné události (nehody)

Srovnání povinného ručení

Fox vám obratem srovná nabídky 8 českých pojišťoven a najde vám tu nejvýhodnější variantu. Navíc rád poradí a pomůže i se sjednáním pojištění od A do Z.
Porovnat nabídky
Co vás zajímá u povinného ručení a havarijního pojištění

Obecné dotazy na pojištění vozu

Vše, co potřebujete vědět, než si pojištění sjednáte

Sjednání pojištění od Foxe

Datum podpisu pojistné smlouvy nemusí znamenat začátek doby pojištění. Platné pojistné období najdete uvedené ve smlouvě, zpravidla je to na jeden rok. 

Pojištění je platné od momentu, kdy pojišťovna zaregistruje vaši platbu a pojistná smlouva je tak uhrazena. Toto je důležité hlídat hlavně v případě, že se jedná o autopojištění, aby se nestalo, že budete jezdit vozem, které nebude pojištěné.

Pokud vůz nemáte pojištěný, vystavujete se jako jeho vlastník hrozbě pokuty. Za neplatné povinné ručení je například pokuta až 40 tisíc Kč!

Nejste si jisti, kdy vám stávající autopojištění (povinné ručení, havarijní pojištění) přesně vyprší? Raději se podívejte do příslušné smlouvy. Že se datum blíží? Nechte si po roce porovnat nabídky a zvolte si to nejlepší pojištění. Nechte to celé na Foxově kalkulačce, která vám vše online srovná. A případně vám Fox i pojištění sjedná

Vše je vlastně neuvěřitelně jednoduché. Celý proces totiž snadno zvládnete během pár minut, a to prakticky odkudkoli. Webové rozhraní je totiž responzivní, díky čemuž vše přehledně vyřešíte i ze svého mobilního telefonu.

Prvním krokem je vyplnění formuláře, skrze naši online kalkulačku. Obratem pak získáte cenové nabídky jednotlivých pojišťoven, ze kterých si vyberete nabídku, která bude nejvíce vyhovovat vašim představám. A pak odešlete svou poptávku.

Na základě ní vás bude kontaktovat náš pojišťovací specialista, který s vámi dořeší případné nejasnosti a zjistí dodatečné informace nutné k uzavření smlouvy. Jakmile smlouvu uzavřete, na e-mail vám okamžitě přijdou veškeré dokumenty, které vám na vyžádání můžeme poslat i poštou. 

Jedinou podmínkou k tomu, aby vám vznikl nárok na pojistnou ochranu k datu uvedenému na smlouvě, je uhrazení ceny pojistného v řádném termínu.

Náležitosti se pro každý typ smlouvy mírně liší, ale vždy je potřeba mít po ruce svůj občanský průkaz. Při vyplňování formuláře vás pak už Fox navede na další informace, které od vás bude případně potřebovat. Například pro povinné ručení je důležité mít připravený velký technický průkaz, kde naleznete informace o vozidle. 

Nevíte si při vyplňování formuláře s čímkoli rady? Naši operátoři jsou vám k dispozici denně od 8:00 do 20:00, stačí je jen kontaktovat na tel. čísle +420 606 255 255, zprávou na e-mail info@mujfox.cz či rovnou tady na webu přes náš chat. Operátoři vám vše rádi objasní a rádi vás klidně celým procesem provedou krok za krokem.

Za srovnání povinného ručení a havarijní pojištění u nás samozřejmě nic neplatíte. Tak se podívejte, kolik byste mohli na pojištění ušetřit či jak byste ho při té samé ceně mohli „vylepšit” (například vyšší povinné limity, nové připojištění). To vše během pár okamžiků umožňuje Foxova online kalkulačka autopojištění. Tak ji zkuste!

Výši platby a způsob úhrady naleznete v podmínkách k uzavřené pojistné smlouvě. Nejčastěji se pojistné hradí měsíčně, čtvrtletně, půlročně nebo ročně. Na výběr máte zpravidla platební online bránu, platební převod z bankovního účtu, vklad hotovosti na přepážce banky či složenkou (poštovní poukázkou) na poště.

Rozhodli jste se pro nové pojištění vozu (povinné ručení anebo havarijní pojištění)? Nechte si vše srovnat od Foxe a získejte na další rok co nejlepší autopojištění!

TIP: U převodu z účtu na účet si prosím ohlídejte datum splatnosti pojištění – platba musí proběhnout řádně v tomto termínu, aby pojištění začalo dle smlouvy platit.

V takovém případě vám bohužel nemůže Fox nabídky pojištění srovnat, jelikož se výše a podmínky povinného ručení i havarijního pojištění odvíjejí od vaší situace (například jde o typ vozu, věk a zkušenosti, historie nehod, dosavadní bonusy, výkon vozu, místo bydliště). Bez těchto údajů vám Fox ani jakákoli naše konkurence  nemohou srovnat a nabídnout ke sjednání žádné pojištění.

Proč jsou vaše některé osobní údaje potřeba? Například přes vaše rodné číslo u pojišťovny zjistíme, zda máte nárok na bonusy, díky kterým vám budeme moci poskytnout ty nejvýhodnější nabídky pojištění. Dále budeme potřebovat například SPZ a další osobní údaje, abychom s vámi mohli pojistku uzavřít

Pokud se ptáte z obav o to, co se stane s vašimi údaji, ať už si pojištění přes Foxe sjednáte, či nikoli, opravdu se nemáte čeho bát. Všechny vaše údaje jsou u nás v bezpečí jako v trezoru a podléhají všem zásadám ochrany osobních údajů.

Tak co? Přeci jen to s naším Foxem zkusíte? Tak do toho! Je to zdarma a bezpečné.

Vše, co potřebujete vědět, než si pojištění sjednáte

Otázky na Foxovu kalkulačku

Smlouvu uzavíráte s pojišťovnou, pro kterou se rozhodnete po porovnávání nabídek. Novou smlouvu s ní vám Fox pak rád zprostředkuje, abyste se nemuseli o nic starat. 

Navíc vás provede celým procesem sjednání pojištění (povinného ručení, havarijní pojištění či obou) a rád poradí, pokud si s něčím nebudete vědět rady. Například která rizika je dobré si ve vašem konkrétním případě pojistit a která ne. A pomůže vám také vypovědět stávající smlouvu, aby vše proběhlo bez problémů. Jdeme na to?

Pokud se chystáte pojišťovnu, kde máte povinné ručení anebo havarijní pojištění, změnit, je důležité vzít v úvahu nejen cenu pojištění, ale i kvalitu služeb, krytí, pojistné limity a reputaci pojišťovny. Je totiž dobré mít jistotu, že se o vás v případě nehody postará.

Při výběru pojistek, které v rámci Foxovy online kalkulačky autopojištění doporučíme, se řídíme tím, co je výhodné pro klienta. Dodržujeme totiž zásadu nestrannosti a neupřednostňujeme žádnou ze spolupracujících pojišťoven. Provize, které od pojišťoven získáváme za sjednání nových smluv, nemají vliv na odměňování provozovatele značky Fox ani jeho pracovníků.

Jde nám o spokojenost vás, klientů, abyste se na nás mohli spolehnout i v budoucnuvraceli se k nám. Však se doporučuje si jednou za rok nechat nabídky porovnat, jelikož trh se proměňuje a co bylo výhodné před rokem, nemusí být nejlepší na příští sezonu. Navíc za porovnání nabídek povinného ručení ani havarijního pojištění u nás nic nedáte. Dává vám přístup smysl? Zkuste Foxovu kalkulačku klidně hned:

Dotazy k pojistným událostem

Dotazy k pojistným událostem

Při autohavárii vypněte motor, zapněte výstražná světla, oblečte si reflexní vestu vy i případní spolucestující, umístěte výstražný trojúhelník, zkontrolujte účastníky nehody a v naléhavých případech přivolejte první pomoc. Současně zavolejte na číslo 112 a pokračujte dle pokynů operátora této linky.

Jste po nehodě? Nezapomeňte ji rozhodně své pojišťovně oznámit. V jakých případech je to důležité, najdete na této stránce.

Že ještě povinné ručení nemáte, nebo nejste se stávajícím pojištěním spokojeni? Pak si od Foxe nechte nezávisle srovnat nabídky a můžete svou pojišťovnu změnit. 

V případě pojistné události se prosím obraťte přímo na pojišťovnu, u které máte autopojištění sjednáno. Nejjednodušší je zavolat na infolinku dané pojišťovny nebo využít e-mailové adresy, která je určena pro klienty a tyto případy. Kontakty konkrétní s námi spolupracující pojišťovny najdete po kliknutí na logo níže:

Ptejte se na to, co vás zajímá, Fox je tu pro vás

Nenašli jste odpověď na svou otázku?​

Napište Foxovi
zprávu do chatu

Pošlete Foxovi e-mail:
info@mujFox.cz

Zavolejte Foxovi na jeho
infolinku na číslo: 288 288 888

Přidejte si mujFox.cz na sítích

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nově Foxe i na Instagramu a mějte tak ještě větší přehled o všech výhodách z oblasti autopojištění, které můžete využívat. 😉🦊👉 www.instagram.com/mujfoxcz/ ... See MoreSee Less

Sledujte nově Foxe i na Instagramu a mějte tak ještě větší přehled o všech výhodách z oblasti autopojištění, které můžete využívat. 😉🦊👉 https://www.instagram.com/mujfoxcz/

Fox vám velmi rád odpoví na všechny otázky z oblasti pojištění vašeho vozu. Sledujte náš profil a mějte tak přehled o všech výhodách, které můžete využívat. 😉🦊👍 ... See MoreSee Less

Fox vám velmi rád odpoví na všechny otázky z oblasti pojištění vašeho vozu. Sledujte náš profil a mějte tak přehled o všech výhodách, které můžete využívat. 😉🦊👍
Load more