Když se přihodí nenadálá událost

Asistenční služby pro řidiče

Asistenční služby jsou v základní variantě součástí vašeho povinného ručení, které při provozování vozidla musíte mít sjednané povinně ze zákona. Jejich rozsah v základu však často nemusí stačit a nemusí nutně zahrnovat všechny situace, které mohou při provozu vozu nastat.

Je proto vhodné zvážit rozšíření asistenčních služeb o další možnosti, abyste měli na svých cestách jistou pomoc v nenadálých situacích.

Srovnání povinného ručení

Nechte si zdarma srovnat ty nejlepší nabídky povinného ručení od 8 českých pojišťoven. A samozřejmě rovněž havarijního pojištění. V případě spokojenosti vám je i sjednáme.

Informace na této stránce jsou aktuální k 29. 2. 2024.

Asistence jako součást povinného ručení

Nejčastější základní asistenční služby

K povinnému ručení získáte balíček asistenčních služeb, které vám zajistí pomoc, když se něco přihodí. Nejčastější krytí může být:


Informační služby

Odtah do servisu

Drobné opravy na místě

Náhradní vozidlo

Repatriace vozidla

Pojišťovna vám poskytne informace o postupu při dopravní nehodě, o asistenčních službách a o dalších záležitostech.

V případě dopravní nehody nebo poruchy vám pojišťovna zajistí odtah vozu do servisu.

V případě drobné havárie vám pojišťovna zajistí opravu vozu přímo na místě.

Pojišťovna vám zapůjčí náhradní vozidlo, aby vás nehoda nelimitovala.

V případě dopravní nehody v zahraničí vám pojišťovna zajistí repatriaci vozidla do České republiky.

Šikovná rozšíření služeb o další možné situace

Asistenční služby, které si lze přikoupit

Kromě základních asistenčních služeb si u některých pojišťoven můžete sjednat i rozšířené asistenční služby, které obvykle zahrnují řadu dalších situací a mají vyšší limity krytí. Každá pojišťovna však má individuální nabídku, proto se vždy podívejte do pojistných podmínek. Může se tak jednat například o:Právní asistence

Zprostředkování finanční hotovosti

Náhradní vozidlo na delší dobu

Pomoc při defektu pneumatiky

Pomoc při ztrátě či zabouchnutí klíčů

Ubytování
v zahraničí

Pojišťovna vám poskytne právní pomoc v případě dopravní nehody.

Pojišťovna vám v případě nouze v zahraničí může zapůjčit konkrétní obnos na opravu (peníze je nezbytné po návratu vrátit).

Asistenční služba vám zajistí náhradní vozidlo na více dní.

Pracovník asistenční služby vám pomůže vyměnit pneumatiku, abyste mohli pokračovat v cestě.

Asistenční služba vám poskytne náhradní klíče či pomůže získat zabouchnuté klíče uvnitř vozidla.

 V případě dopravní nehody v zahraničí vám asistenční služba zajistí ubytování v hotelu, případně v hotelu vyšší kategorie.

Další možné situace: Odtah do nejbližší opravny či místa bydliště, úschova nepojízdného vozidla, ubytování v hotelu, vyslání náhradního řidiče, úhrada sešrotování, nákup a odeslání náhradních dílů, doručení vzkazu blízké osobě, tlumočení a překlady a spousta dalších.

Rozšířená asistence může být k dispozici samostatně, ale i jako součást havarijního pojištění, které se celkově hodí jako skvělý doplněk k povinnému ručení. Pokrývá totiž škody vztahující se na vás a vaše vozidlo, a to nejen při dopravní nehodě.

Kolik za rozšíření asistenčních služeb zaplatíte?

Cena rozšířené asistence

Cena základního balíčku k povinnému ručení se odvíjí právě od ceny zákonného pojištění. Pokud si však chcete služby rozšířit, ovlivňuje cenu přímo daný rozsah a limity, které se budou u každé pojišťovny lišit. Cena se může pohybovat cca od 700 Kč ročně (základní rozšířené asistence) přes částky kolem 2 000 Kč ročně až po 4 000 Kč ročně (nejvyšší varianty rozšířené asistence).

Proto se vyplatí zvolit Foxovu kalkulačku, která vám ceny přehledně srovná a můžete si vše rovnou sjednat.  

Odtah do servisu je součástí většiny povinných ručení. Pokud se tedy ocitnete v situaci, kdy potřebujete odtáhnout své vozidlo, můžete využít asistenční službu, jíž máte ke sjednanému povinnému ručení. Jen pozor, vzdálenost, u které nic neplatíte, se může lišit dle sjednané výše limitů.

Do jaké výše vám asistence pomůže

Limity asistenčních služeb

Ani asistenční služby však nepokrývají automaticky vše a ani neomezeně. Mají totiž své limity, které je důležité brát na zřetel. Typickým příkladem může být například odtah pouze do určitého počtu kilometrů, či výčet činností, se kterými vám pracovník služby pomůže na místě. 

Proto je důležité udělat si porovnání, zvážit situace, které se vám mohou přihodit, a dle toho zvolit příslušnou variantu.

Při výběru rozšířené asistenční služby k vozidlu byste měli zvážit, jak často jezdíte, jakými místy, jaký máte vůz pro případné poruchy a váš současný  stav – zda máte rodinu a mohou nastat s tím spojené různé situace.

Na co se Foxe ptáte nejčastěji?

Časté dotazy na povinné ručení

fox-pose-3

Ke sjednání povinného ručení online budete potřebovat: 

  1. Osobní údaje – jméno, adresa a datum narození
  2. Informace o vozidle – registrační číslo a typ vozidla, výkonu jeho motoru a další relevantní technické údaje
  3. Historie nehod – některé pojišťovny vás mohou požádat o vaši historii nehod, aby vám poskytly přesnou nabídku
  4. Platební údaje – logicky musíte mít platební kartu nebo účet, abyste mohli provést platbu za povinné ručení 
  5. Kontaktní údaje – adresa bydliště, telefonní číslo a e-mail 
  6. Další informace – některé pojišťovny mohou vyžadovat i další informace

Pamatujte, že konkrétní požadavky se mohou u jednotlivých pojišťoven lišit.

V případě, že se rozhodnete změnit pojišťovnu, musíte stávající pojistnou smlouvu od povinného ručení většinou písemně vypovědět. Taková výpověď musí být opatřena vlastnoručním podpisem a většinou se posílá poštou na adresu sídla pojišťovny, e-mailem, kde bude přiložená naskenovaná výpověď, nebo můžete samozřejmě zajít i do pobočky dané pojišťovny.

Zrušení povinného ručení se řídí jasně definovanými pravidly a vztahují se na ně různé lhůty. Podrobnosti na této stránce.

V případě, že se rozhodnete změnit pojišťovnu, musíte stávající pojistnou smlouvu většinou písemně vypovědět. Taková výpověď musí být opatřena vlastnoručním podpisem a většinou se posílá poštou na adresu sídla pojišťovny, e-mailem, kde bude přiložená naskenovaná výpověď, nebo můžete samozřejmě i sami zajít do pobočky dané pojišťovny. Podrobnosti na této stránce.

Spoluúčast je v pojistné smlouvě u povinného ručení stanovená částka, kterou se bude pojištěný v případě pojistné události podílet na úhradě škody z vlastních peněz, a to v určitém procentuálním poměru (například zaplatí 5 % z celé škody).

Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platném povinném ručení, neboli o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Dříve řidič bez zelené karty nesměl s pojištěným vozidlem ani vyjet na veřejnou komunikaci (silnici), a už vůbec ne do kterékoli země v zahraničí. Od roku 2024 zelenou kartu při jízdě po ČR vozit nemusíte, ovšem do zahraničí stále platí, že ji máte mít s sebou (a to minimálně duplikát, nestačí verze v pdf formátu).

Do Foxovy kalkulačky je pro srovnání nabídek povinného ručení (resp. i havarijního pojištění) nezbytné zadat registrační značku (SPZ, příp. VIN) a pár dalších údajů o vašem vozidle, abychom vám mohli připravit relevantní nabídky doslova na míru. 

Pro první nabídku pojištění samozřejmě není nutné zadávat své rodné číslo. Ovšem pokud je uvedete rovnou, výpočet cen všech nabídek vám zobrazíme již s konečnými cenami. Všechny vaše údaje budeme maximálně opatrovat, a to i dle směrnice GDPR.

Jedním z nezbytných údajů je i telefonní číslo – není třeba se bát nevyžádaných telefonátů, náš operátor vám zavolá jen v případě, že byste potřebovali pomoct se srovnáním či sjednáním pojištění.

Nenašli jste odpověď na svou otázku?​

Napište Foxovi
zprávu do chatu

Pošlete Foxovi e-mail:
info@mujFox.cz

Zavolejte Foxovi na jeho
infolinku na číslo: 288 288 888

Nevíte si s pojištěním rady? Něčemu nerozumíte, či vám není jasné? Váháte, jak na srovnání nebo sjednání? Fox je tu pro vás!
Stala se vám nehoda? Hlavně zachovejte chladnou hlavu. Fox je tady a rád vám se vším poradí. I to, jak nehodu následně vyřešit.
Fox vám rád poradí se vším kolem povinného ručení

Témata, která vás dále zajímají

Pojištění vozidla

Které vozy je povinné pojistit? A které pojištění se doporučuje? Pojištění vozidla – povinné a dobrovolné V rámci pojištění vozidel se bavíme o 2 pojištěních, a to o povinném ručení a o havarijním pojištění. Povinné ručení vozidla musí mít sjednané ze zákona každý, kdo  má vůz přihlášený v registru vozidel. Ve zkratce představuje krytí, když s ním někomu způsobíte […]

Povinné ručení a bonusy

Jaký vliv má bonus na cenu povinného ručení? Co jsou bonusy u povinného ručení Celkově platí, že cena povinného ručení je individuální a závisí na vaší osobní situaci (věk, zkušenosti, bydliště) a preferencích (výše limitů pojištění a rozsah jeho krytí). Roční pojistné se běžně šplhá do tisíců Kč, ale právě bonus může cenu příjemně snížit. Bonusy u povinného […]

Povinné ručení na karavan

Co se o tomto pojištění hodí vědět? Pojištění karavanu – povinné a dobrovolné Zákon vyžaduje mít pojištěné vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci (ať už po ní jede, nebo u ní jen stojí). Ačkoli je karavan (obytný přívěs) jen přípojné vozidlo bez motoru, a nemůže se tak pohybovat samo, i takové vozidlo musí mít sjednané […]

Havarijní pojištění motocyklu

K čemu je vlastně toto pojištění motocyklu dobré mít? Havarijní pojištění na motocykl Havarijní pojištění (lidově „havarijko”) se zaměřuje na váš motocykl a škody na něm, nikoli na škody způsobené druhým (řeší povinné ručení). A funguje i pro automobily, přívěsy a návěsy, karavany, čtyřkolky atd. Pomůže vám tehdy, když dojde k poškození vašeho motocyklu, například po dopravní nehodě, […]

Havarijní pojištění automobilu

K čemu je vlastně toto pojištění vozidla dobré mít? Havarijní pojištění na automobil Havarijní pojištění (lidově „havarijko”) se zaměřuje na váš automobil a škody na něm, nikoli na škody způsobené druhým (řeší povinné ručení). A funguje i pro motocykly, přívěsy a návěsy, karavany, čtyřkolky atd. Pomůže vám tehdy, když dojde k poškození vašeho automobilu například po dopravní nehodě, […]

ČPP povinné ručení

Co se hodí o pojištění vozidel od ČPP vědět? Povinné ručení ČPP Česká podnikatelská pojišťovna (zkráceně ČPP) je pojišťovnou, která nabízí komplexní řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Tato česká společnost má přes 100 poboček a 220 kanceláří po celé České republice. U nás na trhu působí již od roku 1995. Pojišťovna má dlouhodobě výborné hodnocení od klientů a […]

Direct povinné ručení

Co se hodí o pojištění vozidel od Direct vědět? Povinné ručení Direct Direct pojišťovna je neživotní pojišťovna, která nabízí pojištění vozidel, majetku, odpovědnosti, podnikatelů a cestovní pojištění. Jedná se o jedinou pojišťovnu v Česku, u které smlouvu zrušíte doslova kdykoli. Ačkoli není tato pojišťovna na trhu dlouho, má již přes 400 000 klientů Mezi výhody povinného ručení […]

Autopojištění – Které si sjednat?

Jak pojištění auta vlastně funguje? Autopojištění – povinné a dobrovolné V rámci pojištění automobilu se bavíme o 2 pojištěních, a to o povinném ručení a o havarijním pojištění. Povinné ručení musí mít sjednané ze zákona každý, kdo má vůz přihlášený v registru vozidel. To ve zkratce představuje krytí, když vy s ním někomu způsobíte škodu nebo úraz. Neznamená to […]

Povinné ručení na přívěsný vozík

Co se o tomto pojištění hodí vědět? Pojištění přívěsného vozíku – povinné a dobrovolné Zákon vyžaduje mít pojištěné vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci (ať už po ní jede, nebo u ní jen stojí). Ačkoli je přívěsný vozík pouze přípojné vozidlo, které nemá vlastní motor, a nemůže se tak pohybovat vlastní silou, i takové vozidlo […]

Přidejte si mujFox.cz na sítích

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nově Foxe i na Instagramu a mějte tak ještě větší přehled o všech výhodách z oblasti autopojištění, které můžete využívat. 😉🦊👉 www.instagram.com/mujfoxcz/ ... See MoreSee Less

Sledujte nově Foxe i na Instagramu a mějte tak ještě větší přehled o všech výhodách z oblasti autopojištění, které můžete využívat. 😉🦊👉 https://www.instagram.com/mujfoxcz/

Fox vám velmi rád odpoví na všechny otázky z oblasti pojištění vašeho vozu. Sledujte náš profil a mějte tak přehled o všech výhodách, které můžete využívat. 😉🦊👍 ... See MoreSee Less

Fox vám velmi rád odpoví na všechny otázky z oblasti pojištění vašeho vozu. Sledujte náš profil a mějte tak přehled o všech výhodách, které můžete využívat. 😉🦊👍
Load more