Které pojišťovny mají pojištění vozidel ve své nabídce?

Pojišťovny nabízející povinné ručení

Povinné ručení musí mít sjednané ke svému vozidlu každý jeho majitel (nejen na auto, ale i motorku, moped apod.). To už je zákonná povinnost. Vybrat si ovšem takový majitel může pojišťovnu, u které si toto pojištění zřídí. A může se rozhodnout i pro další připojištění a havarijní pojištění.

Takže u kterých pojišťoven v Česku pojištění seženete? Fox vám povinné ručení aktuálně srovná od 8 pojišťoven.

Srovnání povinného ručení

Nechte si zdarma srovnat ty nejlepší nabídky
povinného ručení od 8 českých pojišťoven. 

A samozřejmě rovněž havarijního pojištění. V případě spokojenosti vám je i sjednáme.

Informace na této stránce jsou aktuální k 29. 2. 2024.

Zajímavost

V roce 2000 nastal konec monopolu v poskytování povinného ručení, který si držela Česká (státní) pojišťovna. Původně pevné ceny pojistného jsou tedy dnes již svobodné”, a tak se výše tohoto pojistného může lišit i o tisíce ročně.

Pojišťovny s nabídkou povinného ručení a jejich limity

Přehled pojišťoven, které povinné ručení nabízejí

Vyznat se v nabídkách povinného ručení bývá někdy celkem složité, jelikož je potřeba brát v potaz hned několik parametrů. Cena by měla být jen jedním z nich, dalším je kromě rozsahu krytí i limit pojištění. Pojistný strop je v příslušném zákoně (30/2024 Sb.) nastaven na 50.000.000 Kč, a to na jak zničení majetku, tak i na škodu na zdraví. Níže jsme pro vás připravili tabulku pojišťoven, které povinné ručení (neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla) aktuálně nabízejí, a minimální a maximální výplaty škody dle jejich nejzákladnějších a nejlepších variant (balíčků). U limitů v tabulce najdete dvě čísla – první číslo je výše limitu na zdraví (jde o částku za každou osobu zvlášť), druhé číslo je výše limitu na majetek (zde se škody sčítají).
Seznam pojišťovenLimit v základní variantěLimit v nejlepší variantě

Allianz pojišťovna

70/70 milionů Kč

150/150 milionů Kč

Česká podnikatelská pojišťovna

50/50 milionů Kč

200/200 milionů Kč

ČSOB pojišťovna

50/50 milionů Kč

200/200 milionů Kč

Direct pojišťovna

50/50 milionů Kč

250/250 milionů Kč

Kooperativa pojišťovna

50/50 milionů Kč

200/200 milionů Kč

Pillow pojišťovna

70/70 milionů Kč

250/250 milionů Kč

Slavia pojišťovna

50/50 milionů Kč

200/200 milionů Kč

UNIQA pojišťovna

50/50 milionů Kč

250/250 milionů Kč

Zajímavost

UNIQA pojišťovna od 31. 8. 2021 v ČR spravuje smlouvy od pojišťovny AXA, jelikož došlo k jejich sloučení pod jednu značku. Podobně se tak stalo v roce 2019 u Generali a České pojišťovny, a to pod zn. Generali Česká pojišťovna.

Poskytovatelé povinného ručení, u kterých vám ověříme nabídky

Pojišťovny, u kterých Fox povinné ručení srovná

Abyste nemuseli u každé pojišťovny zvlášť vepisovat ty samé informace, stačí je jednou uvést ve Foxově kalkulačce a ta vám hned nabídne srovnání.

Nejlevnější povinné ručení se nemusí vyplatit, jelikož nemusí mít dostatečné limity a krytí. Proto si vždy nechte porovnat nabídky a berte v potaz kromě ceny, i co všechno pojištění kryje a do jakých částek.
Definice povinného pojištění vozidel

Co je povinné ručení?

Oficiálně se nazývá pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla a musí je mít sjednané každý, kdo vlastní vůz přihlášený v registru vozidle. Ve zkratce představuje krytí, když někomu způsobíte škodu či úraz. Neznamená to však, že kryje všechno, co se na silnici může stát. Proto je určitě nezbytné dobře znát jeho specifika a vědět, co všechno kryje a do jaké maximální výše (tedy výše smluvních limitů).

Zajímavost

Pokud vám byla způsobena škoda v důsledku nehody s vozidlem hasičského záchranného sboru, zdravotnickou záchrannou službou či policií, neplatí pro ně, jakožto složky integrovaného záchranného systému, povinnost mít uzavřené povinné ručení. V takovém případě máte právo na náhradu škody od Ministerstva financí.

V jakých situacích se na ně můžete spolehnout?

Co povinné ručení kryje a co ne

Majetkové
škody

Pokud vaše vozidlo způsobí škodu například na jiném vozidle, budově nebo jiném majetku.

Tělesné
úrazy

Zahrnuje léčebné výlohy, bolestné, odškodnění za trvalé následky či úmrtí způsobené nehodou.

Právní
zastoupení

Pokud je nutné řešit škodu soudní cestou, pojišťovna může krýt některé související právní náklady.

Likvidace
škody

Pokud je třeba například evakuovat vozidlo z místa nehody, může pojišťovna pokrýt i tyto náklady.

Škoda na vašem voze

Odcizení vašeho vozu

Povinné ručení nekryje škody způsobené na vašem vozidle ani zranění řidiče. Pro tyto účely je potřeba uzavřít tzv. havarijní pojištění nebo některé další připojištění:

 • Pojištění nákladů na půjčovné
 • Připojištění okenních skel
 • Pojištění proti odcizení
 • Živelní pojištění
 • Pojištění na střet se zvěří
 • Pojištění celé posádky vozu
 • Pojištění právní ochrany
 • Pojištění zavazadel

Pokud vůz nemáte pojištěn, vystavujete se jako jeho vlastník hrozbě pokuty. Za neplatné povinné ručení je například pokuta až 40 tisíc Kč!

Na co se Foxe ptáte nejčastěji?

Časté dotazy na povinné ručení

fox-pose-3

Ke sjednání povinného ručení online budete potřebovat: 

 1. Osobní údaje – jméno, adresa a datum narození
 2. Informace o vozidle – registrační číslo a typ vozidla, výkonu jeho motoru a další relevantní technické údaje
 3. Historie nehod – některé pojišťovny vás mohou požádat o vaši historii nehod, aby vám poskytly přesnou nabídku
 4. Platební údaje – logicky musíte mít platební kartu nebo účet, abyste mohli provést platbu za povinné ručení 
 5. Kontaktní údaje – adresa bydliště, telefonní číslo a e-mail 
 6. Další informace – některé pojišťovny mohou vyžadovat i další informace

Pamatujte, že přesné požadavky se mohou lišit mezi různými pojišťovnami.

V případě, že se rozhodnete změnit pojišťovnu, musíte stávající pojistnou smlouvu od povinného ručení většinou písemně vypovědět. Taková výpověď musí být opatřena vlastnoručním podpisem a většinou se posílá poštou na adresu sídla pojišťovny, e-mailem, kde bude přiložená naskenovaná výpověď, nebo můžete samozřejmě zajít i do pobočky dané pojišťovny.

Zrušení povinného ručení se řídí jasně definovanými pravidly a vztahují se na ně různé lhůty. Podrobnosti na této stránce.

V případě, že se rozhodnete změnit pojišťovnu, musíte stávající pojistnou smlouvu většinou písemně vypovědět. Taková výpověď musí být opatřena vlastnoručním podpisem a většinou se posílá poštou na adresu sídla pojišťovny, e-mailem, kde bude přiložená naskenovaná výpověď, nebo můžete samozřejmě i sami zajít do pobočky dané pojišťovny. Podrobnosti na této stránce.

Spoluúčast je v pojistné smlouvě u povinného ručení stanovená částka, kterou se bude pojištěný v případě pojistné události podílet na úhradě škody z vlastních peněz, a to v určitém procentuálním poměru (například zaplatí 5 % z celé škody).

Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platném povinném ručení, neboli o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Dříve řidič bez zelené karty nesměl s pojištěným vozidlem ani vyjet na veřejnou komunikaci (silnici), a už vůbec ne do kterékoli země v zahraničí. Od roku 2024 zelenou kartu při jízdě po ČR vozit nemusíte, ovšem do zahraničí stále platí, že ji máte mít s sebou (o to minimálně duplikát, nestačí verze v pdf formátu)

Do Foxovy kalkulačky je pro srovnání nabídek povinného ručení (případně i havarijního pojištění) nezbytné zadat registrační značku (SPZ, příp. VIN) a pár dalších údajů o vozu, abychom pro něj mohli připravit relevantní nabídky na míru. 

Pro úvodní srovnání pojištění není potřeba uvádět osobní údaje jako je váš věk, bydliště apod. Ovšem když je zadáte, tak od Foxe dostanete daleko výhodnější cenu a lepší podmínky, jelikož pojišťovny, a tak i Fox, zohledňují i vaše zkušenosti, bydliště apod. (například bonus za jízdu bez nehod atd.). Jedním z nezbytných údajů je ovšem telefonní číslo – není třeba se bát nevyžádaných telefonátů, Foxův operátor vám zavolá jen v případě, že byste potřebovali se sjednáním či sjednáním pomoci.

Fox vám rád poradí se vším

Máte ohledně pojišťoven jiný dotaz?

Napište Foxovi
zprávu do chatu

Pošlete Foxovi e-mail:
info@mujFox.cz

Zavolejte Foxovi na jeho
infolinku na číslo: 288 288 888

Nevíte si s pojištěním rady?

Něčemu nerozumíte či vám není jasné? Váháte, jak na srovnání nebo sjednání? Fox je tu pro vás!

Stala se vám nehoda? Hlavně zachovejte chladnou hlavu. Fox je tady a rád vám se vším poradí. I to, jak nehodu následně vyřešit.
Fox vám rád poradí se vším kolem povinného ručení

Témata, která vás dále zajímají

Pojištění vozidla

Které vozy je povinné pojistit? A které pojištění se doporučuje? Pojištění vozidla – povinné a dobrovolné V rámci pojištění vozidel se bavíme o 2 pojištěních, a to o povinném ručení a o havarijním pojištění. Povinné ručení vozidla musí mít sjednané ze zákona každý, kdo  má vůz přihlášený v registru vozidel. Ve zkratce představuje krytí, když s ním někomu způsobíte […]

Povinné ručení a bonusy

Jaký vliv má bonus na cenu povinného ručení? Co jsou bonusy u povinného ručení Celkově platí, že cena povinného ručení je individuální a závisí na vaší osobní situaci (věk, zkušenosti, bydliště) a preferencích (výše limitů pojištění a rozsah jeho krytí). Roční pojistné se běžně šplhá do tisíců Kč, ale právě bonus může cenu příjemně snížit. Bonusy u povinného […]

Povinné ručení na karavan

Co se o tomto pojištění hodí vědět? Pojištění karavanu – povinné a dobrovolné Zákon vyžaduje mít pojištěné vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci (ať už po ní jede, nebo u ní jen stojí). Ačkoli je karavan (obytný přívěs) jen přípojné vozidlo bez motoru, a nemůže se tak pohybovat samo, i takové vozidlo musí mít sjednané […]

Havarijní pojištění motocyklu

K čemu je vlastně toto pojištění motocyklu dobré mít? Havarijní pojištění na motocykl Havarijní pojištění (lidově „havarijko”) se zaměřuje na váš motocykl a škody na něm, nikoli na škody způsobené druhým (řeší povinné ručení). A funguje i pro automobily, přívěsy a návěsy, karavany, čtyřkolky atd. Pomůže vám tehdy, když dojde k poškození vašeho motocyklu, například po dopravní nehodě, […]

Havarijní pojištění automobilu

K čemu je vlastně toto pojištění vozidla dobré mít? Havarijní pojištění na automobil Havarijní pojištění (lidově „havarijko”) se zaměřuje na váš automobil a škody na něm, nikoli na škody způsobené druhým (řeší povinné ručení). A funguje i pro motocykly, přívěsy a návěsy, karavany, čtyřkolky atd. Pomůže vám tehdy, když dojde k poškození vašeho automobilu například po dopravní nehodě, […]

ČPP povinné ručení

Co se hodí o pojištění vozidel od ČPP vědět? Povinné ručení ČPP Česká podnikatelská pojišťovna (zkráceně ČPP) je pojišťovnou, která nabízí komplexní řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Tato česká společnost má přes 100 poboček a 220 kanceláří po celé České republice. U nás na trhu působí již od roku 1995. Pojišťovna má dlouhodobě výborné hodnocení od klientů a […]

Direct povinné ručení

Co se hodí o pojištění vozidel od Direct vědět? Povinné ručení Direct Direct pojišťovna je neživotní pojišťovna, která nabízí pojištění vozidel, majetku, odpovědnosti, podnikatelů a cestovní pojištění. Jedná se o jedinou pojišťovnu v Česku, u které smlouvu zrušíte doslova kdykoli. Ačkoli není tato pojišťovna na trhu dlouho, má již přes 400 000 klientů Mezi výhody povinného ručení […]

Autopojištění – Které si sjednat?

Jak pojištění auta vlastně funguje? Autopojištění – povinné a dobrovolné V rámci pojištění automobilu se bavíme o 2 pojištěních, a to o povinném ručení a o havarijním pojištění. Povinné ručení musí mít sjednané ze zákona každý, kdo má vůz přihlášený v registru vozidel. To ve zkratce představuje krytí, když vy s ním někomu způsobíte škodu nebo úraz. Neznamená to […]

Povinné ručení na přívěsný vozík

Co se o tomto pojištění hodí vědět? Pojištění přívěsného vozíku – povinné a dobrovolné Zákon vyžaduje mít pojištěné vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci (ať už po ní jede, nebo u ní jen stojí). Ačkoli je přívěsný vozík pouze přípojné vozidlo, které nemá vlastní motor, a nemůže se tak pohybovat vlastní silou, i takové vozidlo […]

Přidejte si mujFox.cz na sítích

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nově Foxe i na Instagramu a mějte tak ještě větší přehled o všech výhodách z oblasti autopojištění, které můžete využívat. 😉🦊👉 www.instagram.com/mujfoxcz/ ... See MoreSee Less

Sledujte nově Foxe i na Instagramu a mějte tak ještě větší přehled o všech výhodách z oblasti autopojištění, které můžete využívat. 😉🦊👉 https://www.instagram.com/mujfoxcz/

Fox vám velmi rád odpoví na všechny otázky z oblasti pojištění vašeho vozu. Sledujte náš profil a mějte tak přehled o všech výhodách, které můžete využívat. 😉🦊👍 ... See MoreSee Less

Fox vám velmi rád odpoví na všechny otázky z oblasti pojištění vašeho vozu. Sledujte náš profil a mějte tak přehled o všech výhodách, které můžete využívat. 😉🦊👍
Load more