Skvělý doplněk k povinnému ručení

Úrazové pojištění u povinného ručení

Často bývá součástí povinného ručení i úrazové pojištění, které kryje řidiče v případě úrazu a jiné zdravotní újmy v důsledku dopravní nehody. Základní krytí a limity však bývají omezené a v případě vážnějších následků často nedostatečné. Pojišťovny proto nabízejí možnosti vyšších limitů, které je  určitě dobré zvážit. 

Rozšířené úrazové pojištění totiž zahrnuje další možná krytí a lze je rozšířit i o cestující ve vozidle.

Srovnání povinného ručení

Nechte si zdarma srovnat ty nejlepší nabídky
povinného ručení od 8 českých pojišťoven.

A samozřejmě rovněž havarijního pojištění.
V případě spokojenosti vám je i sjednáme.

Informace na této stránce jsou aktuální k 31. 12. 2023.

Jak doplňkové úrazové pojištění pro motoristy funguje?

Úrazové pojištění řidiče

Úrazové pojištění u povinného ručení si můžete rozšířit o tzv. doplňkové úrazové pojištění řidiče, které vás lépe ochrání v případě zdravotní újmy po nehodě. Výhodou takového balíčku jsou výrazně vyšší limity a větší rozsah. Doplňkové úrazové pojištění tak může zahrnovat například:


Hospitalizace
následkem úrazu

Doba nezbytného
léčení úrazu

Trvalé následky úrazu
s progresivním plněním

Smrt následkem
úrazu

Pojišťovna obvykle kryje náklady na pobyt v nemocnici, stravu, léky a ošetření.

Pojištění pokrývá  náklady na léčení úrazu po propuštění z nemocnice, jako např. rehabilitace, léky a ošetření.

Zahrnuje pojistné plnění při úrazu s trvalými následky. Pojišťovna obvykle vyplácí pojistné plnění jednorázově, v některých případech je možné sjednat i progresivní plnění, které se vyplácí v pravidelných intervalech po dobu trvalých následků.

Tato položka kryje pojistné plnění v případě, že pojištěný zemře v důsledku úrazu. Pojistné plnění je obvykle vyplaceno obmyšlené osobě, pokud není uvedena v pojistné smlouvě, je určena dle paragrafu § 817 Občanského zákoníku.

Doplňkové úrazové pojištění řidiče ale může zahrnovat i další krytí, jako například pojištění pro případ zlomenin, popálenin či úrazu páteře. Některé pojišťovny zároveň nabízí doživotní rentu, kdy vám může být doživotně vyplácena částka například až 52 000 Kč měsíčně v případě 50% poškození těla.

I když jsou limity standardně vyšší než u základní varianty, je stále důležité vše správně vyhodnotit. Proto pokud chcete mít krytí úrazového pojištění přesně na míru, Foxova kalkulačka vám vše přehledně srovná a zároveň si pojištění můžete rovnou sjednat. Standardně se výše limitů pohybují dle tabulky níže:

Úmrtí způsobené
úrazem
Trvalé následky
úrazu
Tělesné poškození
úrazem
Denní
odškodné

od 100 tis. Kč
do 5 mil. Kč

od 100 tis. Kč
do 1,5 mil. Kč

od 25 tis. Kč
do 200 tis. Kč

od 100 Kč
do 600 Kč

Úrazové pojištění posádky ve vozidle

Doplňkové úrazové pojištění pro motoristy si můžete zároveň rozšířit o krytí celé posádky. Jak to funguje? Ve vozidle jsou pojištěna všechna sedadla. Jakmile tedy někoho vezete, krytí se vztahuje automaticky i na dotyčnou osobu. Toto oceníte zejména v případě rodiny, přátel, ale i při profesi osobního řidiče, kdy zodpovídáte za své klienty.

fox-pose-3
Kolik za rozšíření odhadem zaplatíte

Cena úrazového pojištění pro motoristy

Obecně se cena doplňkového úrazového pojištění pro motoristy pohybuje v rozmezí cca 100 – 800 Kč ročně. Pokud zvažujete rozšíření pro celou posádku, pohybuje se cena standardně v rozmezí cca 500 – 2 000 Kč

Ceny se konkrétně odvíjí od výše pojistného plnění, kdy vyšší limity představují vyšší cenu a od ceníku dané konkrétní pojišťovny. Proto je vždy lepší si nechat konkrétní částku vypočítat přesně tak, aby vám seděla na míru.

Nejnižší limity či nejlevnější varianta nemusí být tou nejlepší cestou. Při zdravotní újmě je naopak lepší zvolit lepší varianty, abyste měli jistotu, že za vás pojištění v případě léčby uhradí vše. Rovněž zvažte, zda máte rodinu, nebo žijete sami, a do jaké míry vedete aktivní způsob života.
Na co se Foxe ptáte nejvíc?

Časté dotazy na povinné ručení

fox-pose-3

Ke sjednání povinného ručení online budete potřebovat: 

  1. Osobní údaje – jméno, adresa a datum narození
  2. Informace o vozidle – registrační číslo a typ vozidla, výkonu jeho motoru a další relevantní technické údaje
  3. Historie nehod – některé pojišťovny vás mohou požádat o vaši historii nehod, aby vám poskytly přesnou nabídku
  4. Platební údaje – logicky musíte mít platební kartu nebo účet, abyste mohli provést platbu za povinné ručení 
  5. Kontaktní údaje – adresa bydliště, telefonní číslo a e-mail 
  6. Další informace – některé pojišťovny mohou vyžadovat i další informace

Pamatujte, že přesné požadavky se mohou u jednotlivých pojišťoven lišit.

V případě, že se rozhodnete změnit pojišťovnu, musíte stávající pojistnou smlouvu od povinného ručení většinou písemně vypovědět. Taková výpověď musí být opatřena vlastnoručním podpisem a většinou se posílá poštou na adresu sídla pojišťovny, e-mailem, kde bude přiložená naskenovaná výpověď, nebo můžete samozřejmě zajít i do pobočky dané pojišťovny.

Zrušení povinného ručení se řídí jasně definovanými pravidly a vztahují se na ně různé lhůty. Podrobnosti na této stránce.

V případě, že se rozhodnete změnit pojišťovnu, musíte stávající pojistnou smlouvu většinou písemně vypovědět. Taková výpověď musí být opatřena vlastnoručním podpisem a většinou se posílá poštou na adresu sídla pojišťovny, e-mailem, kde bude přiložená naskenovaná výpověď, nebo můžete samozřejmě i sami zajít do pobočky dané pojišťovny. Podrobnosti na této stránce.

Spoluúčast je v pojistné smlouvě u povinného ručení stanovená částka, kterou se bude pojištěný v případě pojistné události podílet na úhradě škody z vlastních peněz, a to v určitém procentuálním poměru (například zaplatí 5 % z celé škody).

Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platném povinném ručení, neboli o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Dříve řidič bez zelené karty nesměl s pojištěným vozidlem ani vyjet na veřejnou komunikaci (silnici), a už vůbec ne do kterékoli země v zahraničí. Od roku 2024 zelenou kartu při jízdě po ČR vozit nemusíte, ovšem do zahraničí stále platí, že ji máte mít s sebou (a to minimálně duplikát, nestačí verze v pdf formátu).

Do Foxovy kalkulačky je pro srovnání nabídek povinného ručení (resp. i havarijního pojištění) nezbytné zadat registrační značku (SPZ, příp. VIN) a pár dalších údajů o vašem vozidle, abychom vám mohli připravit relevantní nabídky doslova na míru. 

Pro první nabídku pojištění samozřejmě není nutné zadávat své rodné číslo. Ovšem pokud je uvedete rovnou, výpočet cen všech nabídek vám zobrazíme již s konečnými cenami. Všechny vaše údaje budeme maximálně opatrovat, a to i dle směrnice GDPR.

Jedním z nezbytných údajů je i telefonní číslo – není třeba se bát nevyžádaných telefonátů, náš operátor vám zavolá jen v případě, že byste potřebovali pomoct se srovnáním či sjednáním pojištění.

Fox vám rád poradí se vším

Máte ohledně pojištění jiný dotaz?

Napište Foxovi
zprávu do chatu

Pošlete Foxovi e-mail:
info@mujFox.cz

Zavolejte Foxovi na jeho
infolinku na číslo: 288 288 888

Nevíte si s pojištěním rady? Něčemu nerozumíte, či vám není jasné? Váháte, jak na srovnání nebo sjednání? Fox je tu pro vás!
Stala se vám nehoda? Hlavně zachovejte chladnou hlavu. Fox je tady a rád vám se vším poradí. I to, jak nehodu následně vyřešit.
Fox vám rád poradí se vším kolem povinného ručení

Témata, která vás dále zajímají

Pojištění vozidla

Které vozy je povinné pojistit? A které pojištění se doporučuje? Pojištění vozidla – povinné a dobrovolné V rámci pojištění vozidel se bavíme o 2 pojištěních, a to o povinném ručení a o havarijním pojištění. Povinné ručení vozidla musí mít sjednané ze zákona každý, kdo  má vůz přihlášený v registru vozidel. Ve zkratce představuje krytí, když s ním někomu způsobíte […]

Povinné ručení a bonusy

Jaký vliv má bonus na cenu povinného ručení? Co jsou bonusy u povinného ručení Celkově platí, že cena povinného ručení je individuální a závisí na vaší osobní situaci (věk, zkušenosti, bydliště) a preferencích (výše limitů pojištění a rozsah jeho krytí). Roční pojistné se běžně šplhá do tisíců Kč, ale právě bonus může cenu příjemně snížit. Bonusy u povinného […]

Povinné ručení na karavan

Co se o tomto pojištění hodí vědět? Pojištění karavanu – povinné a dobrovolné Zákon vyžaduje mít pojištěné vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci (ať už po ní jede, nebo u ní jen stojí). Ačkoli je karavan (obytný přívěs) jen přípojné vozidlo bez motoru, a nemůže se tak pohybovat samo, i takové vozidlo musí mít sjednané […]

Havarijní pojištění motocyklu

K čemu je vlastně toto pojištění motocyklu dobré mít? Havarijní pojištění na motocykl Havarijní pojištění (lidově „havarijko”) se zaměřuje na váš motocykl a škody na něm, nikoli na škody způsobené druhým (řeší povinné ručení). A funguje i pro automobily, přívěsy a návěsy, karavany, čtyřkolky atd. Pomůže vám tehdy, když dojde k poškození vašeho motocyklu, například po dopravní nehodě, […]

Havarijní pojištění automobilu

K čemu je vlastně toto pojištění vozidla dobré mít? Havarijní pojištění na automobil Havarijní pojištění (lidově „havarijko”) se zaměřuje na váš automobil a škody na něm, nikoli na škody způsobené druhým (řeší povinné ručení). A funguje i pro motocykly, přívěsy a návěsy, karavany, čtyřkolky atd. Pomůže vám tehdy, když dojde k poškození vašeho automobilu například po dopravní nehodě, […]

ČPP povinné ručení

Co se hodí o pojištění vozidel od ČPP vědět? Povinné ručení ČPP Česká podnikatelská pojišťovna (zkráceně ČPP) je pojišťovnou, která nabízí komplexní řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Tato česká společnost má přes 100 poboček a 220 kanceláří po celé České republice. U nás na trhu působí již od roku 1995. Pojišťovna má dlouhodobě výborné hodnocení od klientů a […]

Direct povinné ručení

Co se hodí o pojištění vozidel od Direct vědět? Povinné ručení Direct Direct pojišťovna je neživotní pojišťovna, která nabízí pojištění vozidel, majetku, odpovědnosti, podnikatelů a cestovní pojištění. Jedná se o jedinou pojišťovnu v Česku, u které smlouvu zrušíte doslova kdykoli. Ačkoli není tato pojišťovna na trhu dlouho, má již přes 400 000 klientů Mezi výhody povinného ručení […]

Autopojištění – Které si sjednat?

Jak pojištění auta vlastně funguje? Autopojištění – povinné a dobrovolné V rámci pojištění automobilu se bavíme o 2 pojištěních, a to o povinném ručení a o havarijním pojištění. Povinné ručení musí mít sjednané ze zákona každý, kdo má vůz přihlášený v registru vozidel. To ve zkratce představuje krytí, když vy s ním někomu způsobíte škodu nebo úraz. Neznamená to […]

Povinné ručení na přívěsný vozík

Co se o tomto pojištění hodí vědět? Pojištění přívěsného vozíku – povinné a dobrovolné Zákon vyžaduje mít pojištěné vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci (ať už po ní jede, nebo u ní jen stojí). Ačkoli je přívěsný vozík pouze přípojné vozidlo, které nemá vlastní motor, a nemůže se tak pohybovat vlastní silou, i takové vozidlo […]

Přidejte si mujFox.cz na sítích

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nově Foxe i na Instagramu a mějte tak ještě větší přehled o všech výhodách z oblasti autopojištění, které můžete využívat. 😉🦊👉 www.instagram.com/mujfoxcz/ ... See MoreSee Less

Sledujte nově Foxe i na Instagramu a mějte tak ještě větší přehled o všech výhodách z oblasti autopojištění, které můžete využívat. 😉🦊👉 https://www.instagram.com/mujfoxcz/

Fox vám velmi rád odpoví na všechny otázky z oblasti pojištění vašeho vozu. Sledujte náš profil a mějte tak přehled o všech výhodách, které můžete využívat. 😉🦊👍 ... See MoreSee Less

Fox vám velmi rád odpoví na všechny otázky z oblasti pojištění vašeho vozu. Sledujte náš profil a mějte tak přehled o všech výhodách, které můžete využívat. 😉🦊👍
Load more