Co se hodí o pojištění vozidel od Pillow vědět?

Povinné ručení Pillow

U majitelů vozidel zájem o pojištění u Pillow stále roste, a na konci roku 2022 tak pojišťovna měla již přes 126 000 pojištěných vozidel. Celkem má pak už přes 160 000 klientů. Jedná se dokonce o nejrychleji rostoucí českou pojišťovnu. Záda Pillow navíc kryjí světové zajišťovny a stojí za ní jedna z největších českých finančních skupin (RSJ).

Mezi výhody jejího povinného ručení patří, že cena pojištění odpovídá uvedenému nájezdu kilometrů. Kromě toho pojištění vozidel s nájezdem do 12 tisíc km ročně u ní vychází levněji než jinde. Dále umí pojistit skla bezlimitně a navíc tato pojišťovna případný zisk rozděluje i mezi klienty.

Srovnání povinného ručení

Přejete si ukončit povinné ručení a zvažujete nové? Pak si ho nechte od Foxe nezávazně srovnat onlineNajde vám totiž tu nejvýhodnější variantu pojištění a zároveň vám pak rád poradí i s jeho sjednáním.

Informace na této stránce jsou aktuální k 29. 2. 2024.

Co všechno pojištění vozidel od této pojišťovny nabízí?

Pillow povinné ručení – podrobnosti

Vozidla, která Pillow umí pojistit

Motocykly (motorky, skútry, …)

Nákladní automobily (náklaďáky)

Autobusy, minibusy, trolejbusy

Užitkové automobily do 3,5 tuny

Speciální vozidla

Limity povinného ručení od Pillow


Limity

Zdraví

Majetek

Základní varianta

od 50 mil. Kč

od 50 mil. Kč

Nejlepší varianta

od 250 mil. Kč

od 250 mil. Kč

Rozsah krytí povinného ručení od Pillow

Ze zákona musíte mít k vozidlu sjednané povinné ručení a zároveň týž zákon definuje i rozsah krytí škod z odpovědnosti z provozu vozidla. Navíc k tomuto pojištění získáte i základní úrazové pojištění, právní poradenství a asistenci. Další pojištění jsou na vás.

Povinné ručení konkrétně kryje škody způsobené třetím osobám, ale nekryje škody způsobené na vašem vozidle ani zranění řidiče. Pro tyto účely je potřeba uzavřít tzv. havarijní pojištění, či některé připojištění od této pojišťovny:

 • Připojištění skel
 • Připojištění dopravní nehody
 • Připojištění na střet se zvířetem‍
 • Připojištění na přírodní událost‍
 • Připojištění na krádež vozidla‍
 • Připojištění na vandalismus‍
 • Připojištění na nezaviněnou nehodu
 • Připojištění právní asistence‍
 • Připojištění vyšší asistence‍
 • Připojištění zavazadel
 • Připojištění úrazu

Balíčky povinného ručení od Pillow

Pojišťovna Pillow u svého povinného ručení nenabízí balíčky jako jiné pojišťovny, ovšem můžete si u ní sami libovolně zvolit výši spoluúčasti, pojistné limity, rozsah asistence, různé typy připojištění, cokoli chcete, a tím si vytvořit balíček na míru.

Od čeho se odvíjí výše pojistného na vozidlo u této pojišťovny?

Ceník povinného ručení Pillow

Vzhledem k tomu, že povinné ručení je zákonné pojištění, jeho ceny se pro všechny počítají obdobně. Ovšem u pojišťovny Pillow platí, že pokud málo jezdíte, hodně šetříte. Vozidlo, které méně jezdí, totiž logicky i méně bourá. Proto v Pillow platíte podle ujetých kilometrů. Pokud projedete méně, než jste odhadovali, peníze vám zpětně vrátí.

Výsledná cena tedy záleží na parametrech uvedených níže a na tom, zda si k němu sjednáte i havarijní pojištění a připojištění. Co všechno ovlivňuje cenu?

Typ a stáří vozidla

Věk a zkušenosti

Historie nehod

Slevy a bonusy

Cena ručení pro osobní vozy může být odlišná třeba od cen pro motocykly, velké nákladní automobily či jiné typy vozidel.

Mladší a méně zkušení řidiči obvykle platí vyšší pojistné, protože statisticky mají vyšší pravděpodobnost nehody.

Vaše historie nehod může mít významný vliv na cenu ručení. Pokud máte historii nehod, čekejte spíše vyšší pojistné.

Některé pojišťovny nabízejí slevy a bonusy za historii bez nehod, bezchybné řízení a jiné faktory, které snižují riziko.

Výkon vozidla

Místo bydliště

Typ a rozsah krytí

Účel provozu

Výkon motoru vozidla může také ovlivnit cenu pojištění. Větší výkon obvykle znamená vyšší riziko a vyšší cenu pojištění.

Například větší města nebo oblasti s vyšší mírou dopravních nehod a krádeží vozidel mohou mít vyšší ceny pojistného.

Pokud si vyberete rozšířené krytí, které zahrnuje pojištění skel nebo krádeže vozidla, bude to mít logicky vliv na cenu.

Pokud využíváte vozidlo jako taxislužbu, vozidlo s právem přednostní jízdy nebo např. vozidlo určené pro přepravu nebezpečného nákladu, pak tyto vozidla mohou mít vyšší cenu pojistného.

Opravdu šikovný a nezbytný doplněk k povinnému ručení

Havarijní pojištění od Pillow

Havarijní pojištění (též lidově “havarijko”) začíná tam, kde povinné ručení končí. Tedy hradí škody vzniklé přímo na vašem vozidle (povinné ručení se zaměřuje na krytí řidiče v situaci, kdy někomu způsobí škodu či úraz). U krádeže vozidla, střetu se zvířetem a přírodního nebezpečí můžete pouze s Pillow zvolit i nulovou spoluúčast

A proč si havarijko sjednat zrovna u Pillow? Pokud si ho od ní pořídíte, získáte podíl na zisku pojišťovny i peníze zpět za neujeté kilometry. Pamatujte, že pro samotné havarijní pojištění je nutné připojistit asistenční službu. Můžete si nastavit spoluúčast ve výši
5 000 Kč nebo 10 000 Kč, u vozů stáří do 15 let s pojistnou částkou 2 mil. Kč.

Nyní má pojišťovna Pillow akci, kdy pro vás mají slevu 20 % pro vozidla pojištěná do konce roku 2024. A i tuto slevu umí Fox promítnout do výpočtu nabídek pojištění. V případě zájmu rovnou využijte kalkulačku.

Jak zrušit povinné ručení u Pillow?

Pillow zrušení povinného ručení

Ukončení povinného ručení u Pillow, jakožto u většiny českých pojišťoven, lze učinit výpovědí. Ovšem pozor, ke zrušení pojištění se vztahují smluvní pravidla – pojištění tak většinou nelze vypovědět z jakéhokoli důvodu a ani kdykoli. Ze zákona totiž nelze vypovědět smlouvy uzavřené na dobu určitou či ty s jednorázovým plněním.

Důvod výpovědiTermín doručeníKonec pojištěníDalší dokumenty

Výročí smlouvy

Nejpozději do 6 týdnů před koncem pojištění

Datum konce pojistného období

Bez udání důvodu

Do 2 měsíců od sjednání stávajícího pojištění

8 dnů od oznámení pojišťovně

Změna vlastníka vozidla

V den oznámení pojišťovně

Kopii velkého techničáku se záznamem o změně vlastníka

Odhlášení z registru vozidel

V den oznámení pojišťovně

Kopii velkého techničáku se záznamem o odhlášení

Krádež vozidla

V den oznámení pojišťovně

Protokol od policie

Po pojistné události

Do 3 měsíců od nahlášení pojistné události

Měsíc od oznámení pojišťovně

Při změně ceny pojistného

Do 30 dnů od doručení dopisu o změně ceny

Datum konce pojistného období

Dohodou

K dohodnutému datu

V případě zájmu ukončit své stávající povinné ručení u Pillow si jednoduše stáhněte vzor výpovědi, vyplňte ji a pošlete z e-mailu uvedeného ve smlouvě na info@mypillow.cz.

Jen nezapomeňte, že vaše vozidlo musí být ze zákona nepřetržitě pojištěno – v případě zájmu o nové pojištění dejte vědět Foxovi a on vám vše rád obratem srovná a sjedná.

Spolehněte se, že se budete mít, na koho obrátit

Pillow asistenční služby k pojištění vozidla

Na cestách se může přihodit celá spousta věcí. Co tedy dělat, pokud vaše vozidlo zůstane po nehodě či v důsledku poruchy nepojízdné?

Pokud máte pojištění od pojišťovny Pillow (jeho poskytovatelem je GLOBAL ASSISTANCE a.s.), nejste na to sami. Jejich operátoři jsou vám připraveni pomoci 24 hodin denně, 7 dní v týdnu na nonstop lince 1220, či na lince pomoci řidičům 1224. Při potřebě asistence v zahraničí pak zavolejte na číslo +420 246 097 285.

K dispozici jsou vám v případě nehody, poruchy, vandalismu, přírodní události, střetu se zvířetem apod. – tedy když vám zůstane vůz nepojízdný či nezpůsobilý k další jízdě. 

Asistenci můžete využít tolikrát, kolikrát budete potřebovat. Pillow vám navíc při potížích v zahraničí poskytne náhradní vozidlo nebo ubytování. A pro účely opravy a odtahu máte zdarma oblast do 50 km jízdy za hranicemi ČR.

Vaše nezbytné osvědčení o platném povinném ručení

Zelená karta od Pillow

Zelená karta je mezinárodní osvědčení prokazující skutečnost, že k vozidlu byla uzavřena smlouva o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.

Pillow ji pojistníkovi zasílá elektronicky ve formátu pdf a ten si ji může vytisknout klidně i černobíle na bílý papír. V Česku stačí zmíněné PDF i jen v mobilu. Do zahraničí se ovšem doporučuje si kartu vytisknout. 

Dočasnou zelenou kartu dostanete od Pillow e-mailem hned po uzavření zákonného pojištění vozidla, a to s platností 1 měsíc. Po zaplacení pojistky vám pak pošlou kartu s roční platností (datum platnosti na kartě).

Pojišťovna Pillow je tu pro vás, kdykoli potřebujete​

Kontakt k povinnému ručení od Pillow​

Pillow pojišťovna, a. s

Líbalova 2348/1, 149 00 Praha 4 – Chodov

IČO 042 57 111, zapsaná v OR vedeným Městským soudem v Praze, sp. zn. B 20807

Na co se Foxe ptáte nejvíc?

Časté dotazy na povinné ručení

fox-pose-3

Ke sjednání povinného ručení online budete potřebovat: 

 1. Osobní údaje – jméno, adresa a datum narození
 2. Informace o vozidle – registrační číslo a typ vozidla, výkonu jeho motoru a další relevantní technické údaje
 3. Historie nehod – některé pojišťovny vás mohou požádat o vaši historii nehod, aby vám poskytly přesnou nabídku
 4. Platební údaje – logicky musíte mít platební kartu nebo účet, abyste mohli provést platbu za povinné ručení 
 5. Kontaktní údaje – adresa bydliště, telefonní číslo a e-mail 
 6. Další informace – některé pojišťovny mohou vyžadovat i další informace

Pamatujte, že přesné požadavky se mohou u jednotlivých pojišťoven lišit.

V případě, že se rozhodnete změnit pojišťovnu, musíte stávající pojistnou smlouvu od povinného ručení většinou písemně vypovědět. Taková výpověď musí být opatřena vlastnoručním podpisem a většinou se posílá poštou na adresu sídla pojišťovny, e-mailem, kde bude přiložená naskenovaná výpověď, nebo můžete samozřejmě zajít i do pobočky dané pojišťovny.

Zrušení povinného ručení se řídí jasně definovanými pravidly a vztahují se na ně různé lhůty. Podrobnosti na této stránce.

V případě, že se rozhodnete změnit pojišťovnu, musíte stávající pojistnou smlouvu většinou písemně vypovědět. Taková výpověď musí být opatřena vlastnoručním podpisem a většinou se posílá poštou na adresu sídla pojišťovny, e-mailem, kde bude přiložená naskenovaná výpověď, nebo můžete samozřejmě i sami zajít do pobočky dané pojišťovny. Podrobnosti na této stránce.

Spoluúčast je v pojistné smlouvě u povinného ručení stanovená částka, kterou se bude pojištěný v případě pojistné události podílet na úhradě škody z vlastních peněz, a to v určitém procentuálním poměru (například zaplatí 5 % z celé škody).

Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platném povinném ručení, neboli o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Dříve řidič bez zelené karty nesměl s pojištěným vozidlem ani vyjet na veřejnou komunikaci (silnici), a už vůbec ne do kterékoli země v zahraničí. Od roku 2024 zelenou kartu při jízdě po ČR vozit nemusíte, ovšem do zahraničí stále platí, že ji máte mít s sebou (a to minimálně duplikát, nestačí verze v pdf formátu).

Do Foxovy kalkulačky je pro srovnání nabídek povinného ručení (resp. i havarijního pojištění) nezbytné zadat registrační značku (SPZ, příp. VIN) a pár dalších údajů o vašem vozidle, abychom vám mohli připravit relevantní nabídky doslova na míru. 

Pro první nabídku pojištění samozřejmě není nutné zadávat své rodné číslo. Ovšem pokud je uvedete rovnou, výpočet cen všech nabídek vám zobrazíme již s konečnými cenami. Všechny vaše údaje budeme maximálně opatrovat, a to i dle směrnice GDPR.

Jedním z nezbytných údajů je i telefonní číslo – není třeba se bát nevyžádaných telefonátů, náš operátor vám zavolá jen v případě, že byste potřebovali pomoci se srovnáním či sjednáním pojištění.

Fox vám rád poradí se vším

Nenašli jste odpověď na svou otázku?​

Napište Foxovi
zprávu do chatu

Pošlete Foxovi e-mail:
info@mujFox.cz

Zavolejte Foxovi na jeho
infolinku na číslo: 288 288 888

Nevíte si s pojištěním rady?

Něčemu nerozumíte, či vám není něco jasné? Váháte, jak na srovnání nebo sjednání? Fox je tu pro vás!

Stala se vám nehoda? Hlavně zachovejte chladnou hlavu. Fox je tady a rád vám se vším poradí. I to, jak nehodu následně vyřešit.
Fox vám rád poradí se vším kolem povinného ručení

Témata, která vás dále zajímají

Pojištění vozidla

Které vozy je povinné pojistit? A které pojištění se doporučuje? Pojištění vozidla – povinné a dobrovolné V rámci pojištění vozidel se bavíme o 2 pojištěních, a to o povinném ručení a o havarijním pojištění. Povinné ručení vozidla musí mít sjednané ze zákona každý, kdo  má vůz přihlášený v registru vozidel. Ve zkratce představuje krytí, když s ním někomu způsobíte […]

Povinné ručení a bonusy

Jaký vliv má bonus na cenu povinného ručení? Co jsou bonusy u povinného ručení Celkově platí, že cena povinného ručení je individuální a závisí na vaší osobní situaci (věk, zkušenosti, bydliště) a preferencích (výše limitů pojištění a rozsah jeho krytí). Roční pojistné se běžně šplhá do tisíců Kč, ale právě bonus může cenu příjemně snížit. Bonusy u povinného […]

Povinné ručení na karavan

Co se o tomto pojištění hodí vědět? Pojištění karavanu – povinné a dobrovolné Zákon vyžaduje mít pojištěné vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci (ať už po ní jede, nebo u ní jen stojí). Ačkoli je karavan (obytný přívěs) jen přípojné vozidlo bez motoru, a nemůže se tak pohybovat samo, i takové vozidlo musí mít sjednané […]

Havarijní pojištění motocyklu

K čemu je vlastně toto pojištění motocyklu dobré mít? Havarijní pojištění na motocykl Havarijní pojištění (lidově „havarijko”) se zaměřuje na váš motocykl a škody na něm, nikoli na škody způsobené druhým (řeší povinné ručení). A funguje i pro automobily, přívěsy a návěsy, karavany, čtyřkolky atd. Pomůže vám tehdy, když dojde k poškození vašeho motocyklu, například po dopravní nehodě, […]

Havarijní pojištění automobilu

K čemu je vlastně toto pojištění vozidla dobré mít? Havarijní pojištění na automobil Havarijní pojištění (lidově „havarijko”) se zaměřuje na váš automobil a škody na něm, nikoli na škody způsobené druhým (řeší povinné ručení). A funguje i pro motocykly, přívěsy a návěsy, karavany, čtyřkolky atd. Pomůže vám tehdy, když dojde k poškození vašeho automobilu například po dopravní nehodě, […]

ČPP povinné ručení

Co se hodí o pojištění vozidel od ČPP vědět? Povinné ručení ČPP Česká podnikatelská pojišťovna (zkráceně ČPP) je pojišťovnou, která nabízí komplexní řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Tato česká společnost má přes 100 poboček a 220 kanceláří po celé České republice. U nás na trhu působí již od roku 1995. Pojišťovna má dlouhodobě výborné hodnocení od klientů a […]

Direct povinné ručení

Co se hodí o pojištění vozidel od Direct vědět? Povinné ručení Direct Direct pojišťovna je neživotní pojišťovna, která nabízí pojištění vozidel, majetku, odpovědnosti, podnikatelů a cestovní pojištění. Jedná se o jedinou pojišťovnu v Česku, u které smlouvu zrušíte doslova kdykoli. Ačkoli není tato pojišťovna na trhu dlouho, má již přes 400 000 klientů Mezi výhody povinného ručení […]

Autopojištění – Které si sjednat?

Jak pojištění auta vlastně funguje? Autopojištění – povinné a dobrovolné V rámci pojištění automobilu se bavíme o 2 pojištěních, a to o povinném ručení a o havarijním pojištění. Povinné ručení musí mít sjednané ze zákona každý, kdo má vůz přihlášený v registru vozidel. To ve zkratce představuje krytí, když vy s ním někomu způsobíte škodu nebo úraz. Neznamená to […]

Povinné ručení na přívěsný vozík

Co se o tomto pojištění hodí vědět? Pojištění přívěsného vozíku – povinné a dobrovolné Zákon vyžaduje mít pojištěné vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci (ať už po ní jede, nebo u ní jen stojí). Ačkoli je přívěsný vozík pouze přípojné vozidlo, které nemá vlastní motor, a nemůže se tak pohybovat vlastní silou, i takové vozidlo […]

Přidejte si mujFox.cz na sítích

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nově Foxe i na Instagramu a mějte tak ještě větší přehled o všech výhodách z oblasti autopojištění, které můžete využívat. 😉🦊👉 www.instagram.com/mujfoxcz/ ... See MoreSee Less

Sledujte nově Foxe i na Instagramu a mějte tak ještě větší přehled o všech výhodách z oblasti autopojištění, které můžete využívat. 😉🦊👉 https://www.instagram.com/mujfoxcz/

Fox vám velmi rád odpoví na všechny otázky z oblasti pojištění vašeho vozu. Sledujte náš profil a mějte tak přehled o všech výhodách, které můžete využívat. 😉🦊👍 ... See MoreSee Less

Fox vám velmi rád odpoví na všechny otázky z oblasti pojištění vašeho vozu. Sledujte náš profil a mějte tak přehled o všech výhodách, které můžete využívat. 😉🦊👍
Load more